Transporti brenda Tiranës është falas dhe vjen brenda disa orëve.

Jashtë Tiranës kushton 200 Lekë
Porosia ju vjen brenda 24-48 orëve.

Transporti në Kosovë dhe Maqedoni kushton 5 Euro.
Porosia vjen brenda 5-7 ditëve

X

Faleminderit që zgjidhni CONNECTA

Router Interneti WiFi Xiaomi

Router Interneti WiFi Xiaomi X
+
-
=

?
Porosit Tani

Router Interneti WiFi Xiaomi

Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi

Router Interneti WiFi Xiaomi

PERSHRKIMI I PRODUKTIT

EMRI : ROUTER INTERNETI WIFI

MARKA : XIAOMI

MATERIALI : ABS

NGJYRA : E BARDHE

PERMASAT : 247mm x 141mm x 180mm

SPECIFIKAT : CPU : QUALCOMM IPQ5000 QUAD-CORE 1.0GHz / FLASH : 128MB / RAM : 256MB / SISTEMI I OPERIMIT : MIWIFI ROM ( OPENWRT )

STANDARDI I WIRELESS : WIFI 6

FREKUENCA E SINJALIT : 2.4 GHz ( DERI NE 574 Mbps ) DHE 5GHz ( DERI NE 2402Mbps )

SIGURIA E WIRELESS : ENKRIPTIM WPA-PSK / WPA2-PSK / WPA3-SAE

TEMPERATURA E SUPORTUAR GJATE OPERIMIT : 0 - 40°C

LAGESHTIA E SUPORTUAR GJATE OPERIMIT : 10% - 90%

TEMPERATURA E SUPORTUAR GJATE MAGAZINIMIT / RUAJTJES : -40° - 70°C

LAGESHTIA E SUPORTUAR GJATE MAGAZINIMIT / RUAJTJES : 5% - 90%

VECORI : STABILITETI I VERTETE DO TE THOTE TE MARRESH ÇDO MOMENT ME HAPA TE SHPEJTE
ÇIP QUALCOMM ME 5 BERTHAMA E BEN KETE RUTER SHTEPIE ME PERFORMANCE TE FUQISHME, GJITHMONE TE QENDRUESHEM PER LEHTESI NE INTERNET.
MODULI NPU ME KATER BERTHAMA 64-BIT A53 1,2 GHZ + ME NJE BERTHAME 1,5 GHZ, 130% ME SHUME FUQI LLOGARITESE, SHFRYTEZIMI I CPU-SE ME PAK SE 10% ME 128 PAJISJE TE LIDHURA, PERPUNIM ME I FUQISHEM I TE DHENAVE, THUAJ LAMTUMIRE NDERPRERJES SE LIDHJEVE DHE NGRIRJES.

MOTORI I PAVARUR I PERSHPEJTIMIT TE RRJETIT
PERSHPEJTIM I NIVELIT TE HARDUERIT ME VONESE ME TE ULET VJEN ME NPU ME NJE BERTHAME 1,5 GHZ (MOTOR I PERSHPEJTIMIT TE RRJETIT), I PROJEKTUAR PER TE PERPUNUAR TRAFIKUN E TE DHENAVE NE RRJET ME DERI NE 21% KAPACITET ME TE LARTE DHE 95% PERDORIM ME TE ULET TE CPU-SE. LUAJ ME MIQTE TUAJ ONLINE NDERSA TRANSMETONI VIDEO 4K HD PA ASNJE VONESE, NGECJE APO NGRIRJE.

PROCESORI I PRODHUAR DUKE PERDORUR TEKNOLOGJINE E PROCESIT 14nm
FUQI MASIVE NE NJE PAKETE TE VOGEL, I DOMOSDOSHEM NE NJE RUTER WIFI6 TE NIVELIT TE LARTE ME KONSUM TE ULET TE ENERGJISE. ESHTE ME E LEHTE PER T'U INTEGRUAR, KONSUMON ME PAK ENERGJI, GJENERON 20% ME PAK NXEHTESI DHE ESHTE ME I QENDRUESHEM NE PERDORIM AFATGJATE SESA ÇIPAT 28 NM TE PERDORUR NE INDUSTRINE E GJERE.

MEMORIE E MADHE 256 MB
LIDHET NE MENYRE TE QENDRUESHME ME 128 PAJISJE
OPTIMIZUAR PER MI SMART HOME
ASNJE VONESE, NGECJE APO NGRIRJE EDHE ME LIDHJE TE SHUMTA
MUND TE KONFIGURONI NJE PAJISJE INTELIGJENTE MI ME APLIKACIONIN MI HOME/XIAOMI HOME KUR E LIDHNI ME INTERNETIN PER HERE TE PARE, KESHTU QE NUK KA NEVOJE TE FUTNI MANUALISHT NJE FJALEKALIM.

WIFI 6 ESHTE ME SHUME SE THJESHT INTERNET ME I SHPEJTE
52% NORMA TEORIKE ME TE SHPEJTA
PORTA TE PLOTA GIGABIT ETHERNET
SHIJO WIFI6 TE SHPEJTE
DERI NE 52% SHPEJTESI ME TE SHPEJTA ME VALE SE RUTERAT E ZAKONSHEM AC1200 DHE DERI NE 1775 MBPS SHPEJTESI TE NJEKOHSHME PA TEL ME ME PORTA TE PLOTA GIGABIT ETHERNET, DUKE PERDORUR PLOTESISHT ÇDO MEGABIT TE GJERESISE SE INTERNETIT TUAJ.

TEKNOLOGJIA BAZE WIFI6
TRANSMETIM EFIKAS OFDMA
REDUKTIMI I MBINGARKESES SE RRJETIT
VONESA ME E ULET DHE ME E BUTE KUR SHUME PAJISJE JANE NE LINJE
KUR PAJISJE TE SHUMTA DUHET TE TRANSMETOJNE TE DHENA, TEKNOLOGJIA OFDMA LEJON RUTERIN TE TRANSMETOJE TE DHENA NE TETE PAJISJE NE TE NJEJTEN KOHE, DUKE REDUKTUAR VONESEN E RRJETIT DERI NE 66%.

KATER ANTENA PER SHPERNDARJE SA ME TE GJERE DHE EFIKASE
KORRIGJIMI I SAKTE ME NJE PLAN URBANISTIK TE MIRE
MBULIM ME I GJERE
DISTANCA ME E MADHE E TRANSMETIMIT
4 ANTENA TE JASHTME 5 DBI ME MBULIM PERFEKT. MBESHTET ALGORITMET E KORRIGJIMIT TE GABIMEVE LDPC PER TE RRITUR NDJESHEM AFTESITE KUNDER NDERHYRJEVE DHE MBULIMIN E SINJALIT PER TRANSMETIMIN E TE DHENAVE.

SUPORTON RRJETET MESH
NDERLIDHJE E FUQISHME E RUTERAVE TE SHUMTE
E GJITHE SHTEPIA ESHTE E MBULUAR PA PROBLEME ME WIFI6 ME SHPEJTESI TE LARTE
WIFI 5 GHZ OSE NJE KABLLO RRJETI MUND TE PERDORET PER RRJETEZIM; SHPEJTESIA MAKSIMALE E TRANSFERIMIT TEORIK ESHTE 1201 MBPS DHE DISA RUTERA MUND TE LIDHEN SE BASHKU, OSE SI NJE RRJET I PERZIER ME TELA/WIRELESS. NESE KA NDONJE NDRYSHIM NE PAJISJET E RRUGEZIMIT NE RRJET, MUND TE RI-RRJETOHENI MANUALISHT PER TE SIGURUAR NJE PERVOJE TE QENDRUESHME NE RRJET
MBESHTET RRJETE TE SHUMTA MI ROUTER AX1800. MBESHTET DERI NE KATER RRJETE RUTER.

TRADIOCIONAL, POR ME INTELIGJENT
LEHTE PER T'U MENAXHUAR NE ÇDO KOHE, NE ÇDO VEND
CILESIMET E INTERNETIT QE TE DY PRINDERIT MUND TE KONFIGUROJNE
CILESIMET E SHPEJTA DHE TE LEHTA TE INTERNETIT
MJAFT E THJESHTE PER T'U PERDORUR NGA PRINDERIT
NJOFTIMET NE KOHE REALE PER AKSES TE PAAUTORIZUAR NE RRJET
NJOFTIME KUR NDERHYRES HYJNE NE RRJETIN TUAJ
SUPORTON LISTEN E ZEZE ( BLACK LIST ) ME NJE PREKJE NGA TELEFONI JUAJ.

FTOHJE E FUQISHME PER FUNKSIONIM TE QENDRUESHEM NE ÇDO KOHE
PERDOREN TUBA TE MEDHENJ TE NXEHTESISE PREJ ALUMINI DHE PASTE TERMIKE SHUME PERÇUESHME, DHE PANELET E SIPERME DHE TE POSHTME KANE KANALE FTOHESE PER KONVEKCION TE MIRE TE AJRIT, DUKE SIGURUAR FUNKSIONIM TE BESUESHEM DHE AFATGJATE TE ROUTERIT.

Cmimi real Lek 11,000 Oferte Lek 9,500 Ulje 14%
/

Transporti brenda Tiranes eshte falas ndersa jashte Tirane kushton 200 Leke.

-Porosia ju vjen brenda 24-48 Oreve.

Transporti ne Kosove dhe Maqedoni kushton 5 Euro.

-Porosia vjen brenda 5-7 Diteve

  • Produkt origjinal
  • Cilësi e lartë
  • Pagesa në dorëzim të produktit
  • Ne gjendje, gati per transport
  • Ne pritje
Blini super lehtë me WhatsApp
Të tjera nga Adaptor
Adaptor Karikimi 2.1A me Kabell Karikimi Lightning / Micro & Type-c 1m
remax
Lek 800
Oferte
Adaptor Audio 2 në 1 Aux dhe Lightning Moxom
moxom
Oferte Lek 1,000 Cmimi real Lek 1,600 Ulje 38%
Oferte
Adaptor Audio 2 ne 1 Type-c ne Type-c + AUX
baseus
Oferte Lek 800 Cmimi real Lek 1,200 Ulje 33%
Oferte
Adaptor Audio Aux në iPhone Baseus
baseus
Oferte Lek 1,900 Cmimi real Lek 2,700 Ulje 30%
Oferte
Adaptor Audio Lightning - Lightning + AUX 3.5mm
baseus
Oferte Lek 1,500 Cmimi real Lek 2,500 Ulje 40%