Transporti brenda Tiranës është falas dhe vjen brenda disa orëve.

Jashtë Tiranës kushton 200 Lekë
Porosia ju vjen brenda 24-48 orëve.

Transporti në Kosovë dhe Maqedoni kushton 5 Euro.
Porosia vjen brenda 5-7 ditëve

X

Faleminderit që zgjidhni CONNECTA

DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020

DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020 X
+
-
=

?
Porosit Tani

DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020

DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020
DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020

DRON QUADCOPTER FIMI X8 SE 2020

Ne qofte se deshironi te vini te shikoni dronin nga afer per ta blere dhe t'jua  shpjegojme perdorimin na kontaktoni te numri 069 588 3782 dhe ju lutemi te lini takim 30 minuta para dhe te perfitoni nga ofertat online.

**shikoni videon ne fund te pershkrimit**

PERSHRKIMI

EMRI : DRON

MARKA : FIMI

MODELI : X8 SE 2020

**DRONI**

PESHA : 765g

PERMASA : 204 x 106 x 72.6mm

NGJYRA : E BARDHE

SHPEJTESIA NE NGJITJE : 5m/s ( 18km/h )

SHPEJTESIA NE ULJE : 4m/s ( 14km/h )

SHPEJTESIA NE ECJE : 18m/s ( 65km/h )

LARTESIA MAKSIMALE : 500m

LARGESIA MAKSIMALE : 8km

REZISTENCA NDAJ ERES : ≤50kph

KOHA E FLUTURIMIT : RRETH 35 MINUTA

SISTEMI I POZICIONIMIT : GPS + GLONASS + BEIDOU

FREKUENCA E OPERIMIT : 5.725 - 5.850GHz

MOTORI : 4 MOTORE TE FUQISHEM PA FURCA KARBONI

**KAMERA** 

REZOLUCIONI I FOTOS DHE VIDEOS : 4K UHD: 3840×2160 ( 30 / 25 / 24fps )

2.7K: 2716×1524 ( 60 / 50 / 30 / 25 / 24fps )

1080P: 1980×1080 ( 90 / 60 / 50 / 30 / 25 /24fps )

720P: 1280×720 ( 120 / 100fps )

FORMATI I FOTOS : JPG / JPG + DNG

FORMATI I VIDEOS : MP4

SISTEMI PER MEMORIEN : FAT32 ( ≤32GB ) / exFAT ( >32GB )

GJATESIA FOKALE : 3.54mm

GJATESIA FOKALE EKUIVALENTE : 26mm

APERATURA : f 2.0

SENSORI : 1 / 2.6” SONY CMOS

PIKSEL EFEKTIV : 12M

KENDI I LENTES : 80°

SHPEJTESIA E KAPJES SE DRITES : 32 ~ 1 / 8000s

ISO : 100 - 3200

BITRATE MAKSIMAL : 100Mbps

KENDI I LEVIZJES SE KAMERES : 0° - 90°

**GIMBALI** 

RROTULLIMI I KAMERES : 0° - 90°

SAKTESIA E RROTULLIMIT : ±0.005°

STABILIZIMI : 3 AKSE

**BATERIA**

BATERIA E DRONIT : LiPo 11.4V 4500mAH / NE PERDORIM RRETH 35 MINUTA / NE KARIKIM RRETH 3.5 ORE

LIMITI VOLTAZHIT GJATE KARIKIMIT : 13.05V - 3A

ENERGJIA E BATERISE: 51.3 Wh

PESHA E BATERISE : 270g

**TELEKOMANDA**

PESHA : 370g

PERMASA : 203.8 x 91 x 46.6mm

NGJYRA : E BARDHE

FREKUENCA E OPERIMIT : 5.725 - 5.850GHz

DISTANCA MAKSIMALE E OPERIMIT : 8km

BATERIA E TELEKOMANDES : 3.7V 3900mAH

!!! **MOS E MBIKARIKONI OSE NENSHKARKONI BATERINE E DRONIT** !!!

VECORI :

*KOMPAKT DHE I PALOSSHEM*

X8 SE 2020 MUND TE UDHETOJE LEHTESISHT ME JU NE TE GJITHA AVENTURAT TUAJA

KRAHET E PALOSSHEM E MBAJNE DRONIN KOMPAKT PER UDHETIME BRENDA NJE ÇANTE SHPINE TE VOGEL

NDERTIMI ME PESHE TE LEHTE E BEN TE TJESHTE MBAJTJEN ME VETE.

*CINE SHOT*

MUND TE ARRINI EFEKTE VIZUALE FANTASTIKE LEHTESISHT ME NJE NGA KATER FUNKSIONET E "CINE SHOT".

ME NJE KOMANDE TE VETME, DRONI MUND TE FOKUSOHET NE NJE SUBJEKT DHE TE KRYEJE NJE NGA MANOVRAT E SHUMTA KOMPLEKSE AJRORE:

ROCKET: FLUTURONI SHPEJT LART, NDERSA KAMERA TREGON POSHTE E FOKUSUAR TEK SUBJEKTI

CIRCLE: LEVIZNI NE FORME RRETHORE RRETH SUBJEKTIT

DRONIE: FLUTURON PARA DHE PRAPA ME KAMEREN TE FOKUSUAR TEK SUBJEKTI

SPIRAL: LEVIZNI NE FORME SPIRALE RRETH SUBJEKTIT

*NDJEKJA INTELIGJENTE*

TEKNOLOGJIA E INTEGRUAR A.I NE X8 SE 2020 JU JEP TRE MENYRA TE NDRYSHME PER TE GJURMUAR NJE PERSON, KAFSHE OSE OBJEKT ME NJE KOMANDE TE VETME:

TRACE: NDIQNI SUBJEKTIN TUAJ NGA PIKEPAMJE TE NDRYSHME

PROFILE: NDIQNI SUBJEKTIN TUAJ NGA NJE PIKEPAMJE PARALELE

LOCK: NDIQNI SUBJEKTIN TUAJ NGA NJE PIKEPAMJE FIKSE

*PLANIFIKONI NJE TRAJEKTORE FLUTURIMI*

KRIJONI SHKREPJE KOMPLEKSE DHE TE PAEDITUARA OSE MAKSIMIZONI AFTESINE TUAJ PER TE FILMUAR VENDNDODHJE TE SHUMEFISHTA ME NJE KARIKIM TE VETEM, ME AFTESINE PER TE KRIJUAR NJE TRAJEKTORE FLUTURIMI TE PERSONALIZUAR.

DUKE PERDORUR APLIKACIONIN X8 SE 2020, MUND TE VENDOSNI PIKA KALIMI, TE POZICIONONI KAMEREN GJATE FLUTURIMIT, TE SHENONI PIKA ME INTERES ETJ.

CILESIMET E FLUTURIMIT DHE HARA JANE TE RREGULLUESHME DHE MUND TE SHIKONI TRAJEKTORET E MEPARSHME

*PANORAMA*

JU MUND TE ARRINI REZULTATE QE TE LENE PA FRYME ME AFTESINE PER TE FLUTURUAR NE VENDE NDRYSHE TE PAARRITSHME.

ME NJE KOMANDE TE VETME, JU MUND TE SHKREPNI NJE PANORAME PER TE KAPUR ME MIRE FUSHEN E VENDNDODHJES SUAJ.

KUR AKTIVIZOHET, DRONI DO TE REGJISTROJE AUTOMATIKISHT NJE PANORAME ME SHUME KENDE DHE APLIKACIONI I INTEGRUAR DO TE PERPUNOJE NE MENYRE INTELIGJENTE IMAZHET SE BASHKU.

MUND TE MERRNI PANORAMA HORIZONTALE DHE VERTIKALE NE KENDIN 180°, SI DHE PANORAME DREJTKENDESHE 3x3.

*TIME-LAPSE*

VENDOSENI DRONIN PEZULL NE AJER, DHE ME FUNKSIONIN TIME-LAPSE PER TE REGJISTRUAR NJE VIDEO TERHEQESE ME KALIMIN E KOHES ( TIME-LAPSE )

*NIGHT SHOT*

MOS U KUFIZONI VETEM ME XHIRIME DITEN ME X8SE 2020.

FALE CIPIT ME TE FUNDIT HISILICON DHE ALGORITMEVE TE FUQISHME A.I, DRONI OFRON ZVOGELIM TE ZHURMES STATIKE PER TE NDIHMUAR VIDEOT TUAJA GJATE NATES TE SHFAQIN DETAJE TE QARTA DHE PLOTE JETE.

*FUNKSIONI SAR ( SEARCH AND RESCUE )*

VIDEOT DHE IMAZHET MAGJEPSESE NUK JANE FUNKSIONET E VETME QE X8 SE 2020 MUND TE KRYEJE.

FALE NJE DISTANCE TRANSMETIMI PREJ 8KM, TE MUNDESUAR NGA TDMA ME NDJESHMERI PREJ 5 DB, TRANSMETIMET E VIDEOS JANE JASHTEZAKONISHT TE QARTA DHE TE QENDRUESHME DHE NE DISTANCA TE LARGETA.

KOMBINONI KETE ME GPS-IN NE KOHE REALE, ZMADHIMIN DIXHITAL 3X, DHE SHPEJTESINE E FLUTURIMIT 65 KM/H, DHE X8SE 2020 MUND TE PERDORET PER OPERACIONE TE RENDESISHME KSH ( KERKIM SHPETIMI ).

JU MUND TE FLUTURONI SHPEJT TEK ATA QE KANE NEVOJE, TE VLERESONI SITUATEN DHE TE NDERHYNI NE MENYREN ME EFEKTIVE NE SHPETIMIN E TYRE.

*ULJE PRECIZE*

X8 SE 2020 PERDOR KAMEREN E POSHTME PER TE NJOHUR NJE PLATFORME LESHIMI DHE MUND TE ZBRESE DIREKT NE TE.

*APLIKACIONI X8SE 2020*

APLIKACIONI I PERDORUR PER TE KONTROLLUAR DRONIN X8SE 2020 MUND TE PERDORET ME PAJISJEN TUAJ MOBILE ME SUPORT PER OTG.

AI OFRON TELEMETRI THELBESORE PER TE PARE ME NJE SHIKIM, TE TILLA SI LARTESIA, SHPEJTESIA DHE PERQINDJA E BATERISE.

APLIKACIONI GJITHASHTU JU LEJON TE SHPERNDANI VIDEON TUAJ AJRORE TE DREJTPERDREJTE PERMES PLATFORMAVE SOCIALE.

*VECORI SHTESE*

GPS, GLONASS DHE BEIDOU PER POZICIONIM ME TE SAKTE

KAMERA ME PAMJE NGA POSHTE PER LEVIZJE TE QENDRUESHME DERI NE 30M PA GPS

SHKOPINJ KONTROLLUES TE NDASHEM PER TRANSPORTIM ME TE LEHTE

NDERTIM I PAPERSHKUESHEM NGA SHIU

KTHIMI NE SHTEPI ( NE PIKEN E NISJES )

SISTEME IMU TE DYFISHTE

NDJEKJA GPS NE KOHE REALE

QENDRIM PEZULL AFER ZONES SE NDALUAR PER FLUTURIM

PARALAJMERIM DHE KTHIM KUR BATERIA ESHTE NE PERQINDJE TE ULET

PARALAJMERIMI PER EREN E FORTE

PARALAJMERIM PER MBINGARKESE ENERGJIE

KUJDES : DRONI LIDHET ME APLIKACIONIN PERKATES , ME GPS DHE MBAHET NE BEGINNER MODE ( NE PROGRAM PER FILLESTAR ) SA TE FAMILIARIZOHENI ME TE, KJO BEN QE DRONI MOS TE LARGOHET.

JU LUTEMI TA PERDORNI NE FUSHE TE HAPUR, PA PENGESA NE MENYRE QE TE MOS PESONI AKSIDENTE.

BENI KUJDES ME PILOTIMIN E DRONIT PASI CDO KEQTRAJTIM I TIJ NUK ESHTE PERGJEGJESI E JONA.

Cmimi real Lek 140,000 Oferte Lek 77,000 Ulje 45%
/

Transporti brenda Tiranes eshte falas ndersa jashte Tirane kushton 200 Leke.

-Porosia ju vjen brenda 24-48 Oreve.

Transporti ne Kosove dhe Maqedoni kushton 5 Euro.

-Porosia vjen brenda 5-7 Diteve

  • Produkt origjinal
  • Cilësi e lartë
  • Pagesa në dorëzim të produktit
  • Ne gjendje, gati per transport
  • Ne pritje
Blini super lehtë me WhatsApp
Të tjera nga Drone
Oferte
Dron Quadcopter DJI Air 3 DJI RC Fly More Combo
dji
Oferte Lek 159,000 Cmimi real Lek 199,000 Ulje 20%
Oferte
Dron Quadcopter SJRC F7 4K
sjrc
Oferte Lek 24,500 Cmimi real Lek 40,000 Ulje 39%
Oferte
DRON QUADCOPTER 8811 PRO AVIATOR 6K ( 2 Bateri )
8811
Oferte Lek 23,500 Cmimi real Lek 49,000 Ulje 52%