DRON QUADCOPTER 4DRC FAITH

Lek 39,500 Lek 58,000

Shitur

Ne qofte se deshironi te vini te shikoni dronin nga afer per ta blere dhe tja u shpjegojme perdorimin na kontaktoni te numri 069 588 3782 te lini takim 30 minuta para dhe te perfitoni nga ofertat online

PERSHRKIMI

EMRI : DRON

MARKA : FLY AI

**DRONI**

PESHA : 433g

PERMASA : 172 x 90 x 55 ( I PALOSUR) 

NGJYRA : E BARDHE

SHPEJTESIA NE NGJITJE : 4m/s NE KOHE PA ERE

SHPEJTESIA NE ULJE : 2m/s NE ULJE AUTOMATIKE

SHPEJTESIA NE ECJE : 10m/s

LARTESIA MAKSIMALE : 120m, MAX 500m(por duhet ta beni manualisht tek programi)

LARGESIA MAKSIMALE : 1200m

KOHA E FLUTURIMIT : RRETH 25 MINUTA

SISTEMI I POZICIONIMIT : GPS / OPTICAL FLOW

FREKUENCA E OPERIMIT : 2.4GHz

MOTORI : 4 MOTORE TE FUQISHEM PA FURCA KARBONI

**CAMERA**

REZOLUCIONI I FOTOS DHE VIDEOS : 1920 x 1080

TRANSMETIMI VIDEO : 25FPS MAX

FREKUENCA E OPERIMIT : 5G WIFI FPV

GJATESIA FOKALE : 3.2mm

DIAFRAGMA : 2.5

SENSORI : IMX179

PIKSELA EFEKTIV : 8MP

KENDI I LENTES : 100°

ISO : 100 - 3200

KENDI I LEVIZJES SE KAMERES : 0° - 90°

**BATERIA**

BATERIA E DRONIT : LiPo 11.1V 4000mAH / NE PERDORIM RRETH 25 MINUTA / NE KARIKIM RRETH 6 ORE

ENERGJIA E BATERISE: 27.75 Wh

PESHA E BATERISE : 200g

**TELEKOMANDA**

BATERIA E TELEKOMANDES : 3.7V 300mAH / NE PERDORIM 20 ORE / NE KARIKIM RRETH 1 ORE

!!!**MOS E MBIKARIKONI OSE NENSHKARKONI BATERINE E DRONIT 

VECORI : NJE NGA VECORITE ME KARAKTERISTIKE TE KETIJ DRONI ESHTE KAMERA E SAJ ME 3 AKSE GIMBAL E CILA NUK LEKUNDET NGA LEVIZJET E DRONIT.

MUND TE PERDORET NE 80° DHE NE 90° QE TE PERSHTATET PER CDO FLUTURIM.

CILESIA 4K E PERSHTATUR PER FOTO DHE VIDEO QE MUNDESON TE SHIHNI CDO GJE ME KUALITET TE LARTE.

MUNDESON 5G WIFI QE BEN TE MUNDUR TRANSMETIMIN E SHPEJTE TE FOTOVE DHE VIDEOVE.

DRONI ESHTE I NDERTUAR PER PERDORIM SEMI PROFESIONAL. I LEHTE NE PERDORIM DHE NUK KA NEVOJE TE MONTOHET, MUND TE PERDORET PER NJE KOHE TE GJATE.

BATERIA ZGJAT DERI NE 25 MINUTA, LEJON TE FILMONI VIDEO DHE FOTO NGA 1500 METRA LARG. LIDHET LEHTE ME TELEFONIN.

DRONI KA DISA VECORI TEK PROGRAMI ME MODALITETET:

"FOLLOW ME" E CILA JU NDJEK NGA PAS KUR LEVIZNI APO VRAPONI.

"POINT OF INTEREST" BEN TE MUNDUR TE VENDOSNI ME PIKA TEK VENDET QE DONI TE FILMONI OSE FOTOGRAFONI.

"ORIBTAL MODE" QE BEN TE MUNDUR TE FILMOJE OSE FOTOGRAFOJE NGA LART. GJITHASHTU MUND TE BENI DHE FOTO PANORAMIKE.

KUJDES : DRONI LIDHET ME APLIKACIONIN PERKATES , ME GPS  DHE MBAHET NE BEGINNER  MODE ( NE PROGRAM PER FILLESTAR )SA TJA MERRNI DOREN , KJO BEN QE MOS TJU IKI LARG. JU LUTEMI PERDORENI NE FUSHE TE HAPUR PA PENGESA SA TJA MERRNI DOREN QE MOS TE PESONI AKSIDENTE.  BENI KUJDES ME PILOTIMIN SE NUK ESHTE  PERGJEGJESI E JONA.

Dust or wipe clean with a cloth dampened with water once a week. Be sure not to leave water spots on the surface. These water spots will dry and could possibly leave permanent marks. Clean stains/spots using the following steps: Dampen a soft cloth with a mixture of hot water and liquid dishwashing detergent. Wring the cloth as much as possible to remove excess liquid. Rub the surface lightly in a circular motion. Dry the surface immediately with a clean, soft towel.